This image for Image Layouts addon

kilka rzeczy o klimatyzacji które powinieneś wiedzieć


SEER / SCOP

W przypadku klimatyzatorów stosujemy klasyfikację efektywności energatycznej urządzeń wg. takich samych kodów jak dla urządzeń gospodarstw domowych (oznaczenia od G do A+++).
Nie mniej jednak przy wyborze urządzenia szczególną uwagę należy zwrócić na współczynnik SEER (efektywność chłodzenia) oraz SCOP (efektywność grzania) która mówi nam wprost, ile kW energi w postaci ciepła lub chłodu wyprodukujemy na 1kW energii elektrycznej pobranej poprzez urządzenie


Inverter

Technologia inverterowa - w przeciwieństwie do urządzeń starszej klasy pracującej w technologii on/off, pozwala na płynne sterowanie wydajnością sprężarki, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej prądu oraz jest bardziej ciche

Filtry

Wyróżniamy bardzo wiele rodzajów filtrów w zależności od producenta oraz klasy urządzenia.
Filtry wstępne-mechniczne, które to są podstawowe we wszystkich jednostkach na rynku usuwaja drobne zanieczyszczenia najczęsciej w postaci kurzu.
Dodatkowe filtry mogą usuwać zapachy czy alergeny, być bakteriobójcze, jonizować powietrze, a nawet emitować witaminę C.

Jeśli oczekujemy od urządzenia czegoś wiecej, należy zapoznać się z ofertą producentów oraz dobrać produkt do swoich oczekiwań.

WiFi

Funkcja WiFi pozwala na zarządzanie urządzeniem poprzez telefon komórkowy w każdym miejscu gdzie posiadamy dostęp do internetu.
Niestety na chwilę obecną WiFi nadal nie jest standardem, w związku z tym należy dokupić opcjonalny moduł lub dobrać model urządzenia z wersją WiFi.

Katalogi produktów